Erik Huseklepp er ikke i tvil om at Cristiano Ronaldos fravær svekker Portugal. Men han vil likevel savne stjernen.
Brann-spilleren og de andre landslagsstjernene var fortsatt høyt oppe etter seieren mot Island da laget reiste hjem fra Reykjavik lørdag ettermiddag.
En time etter kampslutt på fredag fikk Drillos menn en ekstra bonus:
Norges neste motstander på tirsdag, Portugal, klarte bare 4–4 mot Kypros på hjemmebane.
– Det var et helt uventet resultat. Portugal var jo i ledelsen både 3–2 og 4–3 fikk vi høre. Begge gangene regnet vi med at det gikk som vi trodd. Det er uansett et bra resultat for oss, selv om de sikkert ønsker å revansjere den dårlige starten på EM-kvalifiseringen, sier Huseklepp til BA.
Men Brann-spilleren er sikker på at et Norge fullt av selvtillit vil gi portugiserne mer enn nok motstand. For det er mye mer enn resultatet mot Kypros som skaper trøbbel for tirsdagens motstander på Ullevaal.
Landslagssjef Carlos Queiroz er utestengt fra å lede kampene til laget sitt i seks måneder etter at han nektet dopingkontrollører å teste spillerne før VM i sommer.
De må også klare seg uten den største stjernen. Cristiano Ronaldo skadet ankelen sin i ligakamp for Real Madrid. Akkurat det synes Manchester United-supporter Erik Huseklepp er synd.
– Det svekker nok Portugal at Ronaldo ikke er med. Men personlig synes jeg det hadde vært artig om han hadde vært med. Jeg har alltid hatt stor sans for ham, og i mine øyne er det bare Lionel Messi som er bedre enn ham i verden, sier Huseklepp.
– Publikum hadde nok også ønsket å se ham. Men jeg forstår at det er utsolgt, så det kommer til å bli stemning uansett, legger han til.
Les mer om saken her!