Mandag startet rettssaken mot mannen som er tiltalt for å ha deltatt i planleggingen av bombeangrepet i Stockholm i 2010.
Det er satt av tolv uker til saken, og det er ventet flere hundre vitner. Aktoratet alene har ført opp hele 250 vitner i den svært omfattende rettssaken.
Den tiltalte, Nasserdine Menni, anklages for å ha finansiert og vært med i planleggingen av Taimour Abdulwahabs terrorangrep i den svenske hovedstaden 11. desember 2010. Påtalemyndigheten mener han i flere år har inngått i et komplott som ledet fram til angrepet.
Menni skal ha overført over 50.000 kroner til Abdulwahab, og de to skal begge ha bodd i Luton i England. Menni bodde imidlertid i Glasgow da han ble pågrepet 8. mars i fjor, og det er her rettssaken skal føres.
Menni risikerer livstid i fengsel. Selv nekter han for å ha hatt noe med terrorangrepet å gjøre.
Han er den eneste tiltalte, men påtalemyndigheten mener flere er innblandet i saken. (ANB-NTB)
Fotballmagasinet Det var tydelig at topp møtte bunn i Vallhall onsdag kveld. Nesodden tapte nok en kamp i 2. divisjon. Les mer
DFI tok med seg tre poeng hjem fra Førde 16. mai. Se bilder fra turen.
Se bildene