Enorm skogbrann i Colorado

Tusenvis av mennesker måtte rømme sine hjem da en enorm skogbrann tirsdag rykket fram i den amerikanske delstaten Colorado.

Titusener evakueres

32.000 mennesker måtte rømme sine hjem da en enorm skogbrann tirsdag rykket fram i den amerikanske delstaten Colorado.

Publisert 27.06.2012 kl 08:32 Oppdatert 27.06.2012 kl 13:24

Tips en venn på e-post:

Som følge av varme vinder puffes flammene i den såkalte Waldo Canyon-brannen nordover samtidig som det kjente fjellet Pikes Peak innhylles i tjukk røyk.

Flere hus i utkanten av Colorado Springs ble tatt av brannen tirsdag, samtidig som folk også på USAs luftkrigsskole måtte evakueres.

Sheriff Terry Maketa sier at til sammen 32.000 mennesker er evakuert fra sine hjem i det som er et av USAs viktigste ferieområder.

Hundrevis av boliger står i fare for å bli flammenes rov, og ilden har nådd fram til bare en kilometer fra luftkrigsskolen. Både toget og veien opp Pikes Peak har vært stengt i flere dager siden brannen startet lørdag.

Store fly slapp vann over brannen, mens brannmannskaper kjempet for å redde hus langs en riksvei fra ilden. (ANB-NTB-Reuters)

...
32.00 mennesker måtte evakueres. Foto: AP Video


På forsiden nå


...

Båtvett på sjøen

Nyheter Alle fulgte reglene og viste sunt båtvett da lovens lange arm igjen tok turen ut på Fjorden mandag. Les mer

...

- Finn fram paraplyen

Nyheter Mange trosset dårlige værmeldinger og illevarslende skyer i dag. Fra og med i morgen anbefaler meteorologene imidlertid å finne frem paraplyen. Les mer

...

Mange vil jobbe som badebyvakt

Nyheter Over 80 ungdommer har søkt sommerjobb som badebyvakt i Frogn kommune. Behovet for sommerjobber er stort, ifølge utekontakt Merethe Frantsen. Les mer

...

En million kjøpte billett på mobil

Nyheter Stadig flere bruker mobilen til å kjøpe billett når de skal reise kollektivt. Les mer

Til Grasrotandelen
Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.