...
Slike solfangere kan snart komme opp på nye OBOS-bygg etter at OBOS nå har gått inn som eier i solenergifirmaet Aventa. Foto: Aventa/ANB

OBOS satser på sol

Oslo (ANB): OBOS satser på sol og går derfor inn som storaksjonær i solenergibedriften Aventa.

Publisert 09.09.2010 kl 08:59 Oppdatert 09.09.2010 kl 09:39

Tips en venn på e-post:



Dette er OBOS

  • Medlemsorganisasjon med 250 000 medlemmer
  • Forretningsidéen er å tilby medlemmene et best mulig tilbud av boliger og boligrelaterte tjenester og produkter.
  • OBOS forvalter 135 000 boliger.
  • OBOS har et omfattende tilbud til boligselskaper, kommuner og bedrifter innen utvikling, bygging, vedlikehold og rehabilitering.
  • Organisasjonen har en betydelig spare- og finansvirksomhet og er en betydningsfull aktør innen næringseiendom.

– OBOS ønsker å bidra til utvikling av norsk teknologi som kan gjøre våre boliger enda mer miljøvennlige, sier kommunikasjonsdirektør Åge Pettersen i OBOS til Bygg.no

Aventa produserer og markedsfører solfangere til varmeproduksjon, og gjennom samrbeidet med OBOS får bedriften både finansiell styrke og et nettverk for å styrke sin markedsposisjon.

I tillegg til å være en ansiktig investor, står OBOS for en rekke utbyggingsprosjekter der det kan være aktuelt å ta i bruk Aventas produkter.

Europas fremste

Aventa har som mål å bli en av Europas fremste aktører innen termisk solenergi. Dette markedet er i kraftig vekst, og det omsettes nå årlig for rundt 20 milliarder kroner.

– Vårt mål er å bidra til reduksjon i forbruket av fossile energikilder gjennom å tilby ny teknologi for utnyttelse av solenergi til oppvarming og eventuelt kjøling, forteller John Rekstad, styreformann i Aventa.

– Derfor har vi, i samarbeid med nasjonale og internasjonale forskningssentra og industrielle aktører, utviklet en ny generasjon solvarmeanlegg. De er brukervennlige, effektive og økonomisk konkurransedyktige. Flere anlegg er allerede installert i Norge, og vi starter neste år bearbeiding av det internasjonale markedet, (ANB)

Eiendom til salgs og leie lokalt

Velg kategori

Velg område

De nyeste annonsene

Annonsere? Bestill annonse her

Nyeste bolig

SKI Stilren og attraktiv 3-roms leilighet m/sol...

2394153

Lys og moderne 3-roms leilighet i 3. etasje, med fasade- vindusflater mot sørøst og sørvest. Fint utsyn og gode solforhol...

Prisantydning: 2.300.000,-

Område: Ski

Eiendomstype: Leilighet

Primærrom: 58m²

Visning: 13.02.2012 19:00 - 20:00

Mer om boligen

2394153
Annonsere i avis og på nett?
Visningskalender
Velg visningsdato
Man Tir Ons Tor Fre Lør Søn




TIPS OSS

Vakttelefon: 64 93 48 00
redaksjon@amta.no
Vi forbeholder oss retten til
vederlagsfritt viderebruk av
innsendte bilder og annet
materiale, hvis ikke annet
er avtalt.

KONTAKT OSS

Postboks 12, 1440 Drøbak
Sentralbord: 64 90 54 00
Nettredaksjonen: nett@amta.no

ANNONSER

Mail: annonse@amta.no

ANSVARLIG REDAKTØR

Morten Øby
Mobil: 997 41 990

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.