...
FC Københavns kaptein, Hjalte Nørregaard, tok trekningen til gruppespillet med fatning. Dagen etter at Rosenborg ble sendt hjem med tap i omspillet, ble Barcelona, Panathinaikos og Rubin Kazan trukket opp som FCKs motstandere i mesterligaen. Foto: © Lars Rønbøg, sportsagency.dk

FCK-kaptein: – Alt er mulig

- Alt er mulig i fotball. Er det ikke det de pleier å si?

Publisert 26.08.2010 kl 20:28 Oppdatert 26.08.2010 kl 20:34

Tips en venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


FC Københavns kaptein, Hjalte Nørregaard, tok trekningen til gruppespillet med fatning. Dagen etter at Rosenborg ble sendt hjem med tap i omspillet, ble Barcelona, Panathinaikos og Rubin Kazan trukket opp som FCKs motstandere i mesterligaen.

– Det blir tøft å møte Barcelona, som i mine øyne er verdens beste klubblag. Panathinaikos har vi møtt før, og vi vet at de har et entusiastisk publikum. Og de russiske mesterne er rimelig skarpe, sa Nørregaard til dansk TV 2 Sport.

– Det blir på med løpeskoene. Barcelona spiller en fantastisk fotball som vi alle liker å se. Det blir en kjempeopplevelse, sier trener Ståle Solbakkens kaptein. (ANB-NTB)

Ferguson «hjem»

Sir Alex Ferguson spilte for Rangers i 1960-årene. I 2010 blir de motstandere for Manchester Uniteds manager.

Rangers, Valencia og Bursaspor blir Uniteds motstandere i gruppespillet i mesterligaen i høst.

Rangers' hjemmebane Ibrox ligger i området der Alex Ferguson vokste opp i Glasgow.

- Vi spilte mot Rangers i 2003/2004 også, og vi ser fram til å gjøre det igjen. Jeg har allerede snakket med Alex, og han ser fram til møtet mot Rangers og deres manager Walter Smith, som han kjenner godt, sa Uniteds styreformann David Gill.

- Det ville ikke ha blitt enkelt uansett hvem vi hadde trukket. Dette er en gruppe vi ser fram mot, sa styreformann Martin Bain i Rangers.

Greit for Roma

John Arne Riises Roma, Basel fra Sveits og Cluj fra Romania ble motstandere for sist sesongs tapende finalist i verdens mest prestisjetunge klubbturnering i fotball.

– Vi er naturlig favoritt, konstaterte Philipp Lahm.

– En overkommelig gruppe, fastslo Lahms landslagskollega Bastian Schweinsteiger.

– Jeg er fornøyd med trekningen, men skal vi gå videre kreves det full konsentrasjon hele veien, sa trener Louis van Gaal.

Også i Schalke var stemningen god etter at motstanderne ble Lyon, Benfica og Hapoel Tel Aviv.

Werder Bremen er det tyske laget som møter hardest motstand på papiret i Inter, Tottenham og Twente.

Gruppene:

Gruppe A:

Inter (Italia), Werder Bremen (Tyskland), Tottenham (England), Twente (Nederland).

Gruppe B:

Lyon (Frankrike), Benfica (Portugal), Schalke (Tyskland), Hapoel Tel Aviv (Israel).

Gruppe C:

Manchester United (England), Valencia (Spania), Rangers (Skottland), Bursaspor (Tyrkia).

Gruppe D:

Barcelona (Spania), Panathinaikos (Hellas), FC København (Danmark), Rubin Kazan (Russland).

Gruppe E:

Bayern München (Tyskland), Roma (Italia), Basel (Sveits), Cluj (Romania).

Gruppe F:

Chelsea (England), Marseille (Frankrike), Spartak Moskva (Russland), Zilina (Slovakia).

Gruppe G:

Milan (Italia), Real Madrid (Spania), Ajax (Nederland), Auxerre (Frankrike).

Gruppe H:

Arsenal (England), Sjakhtar Donetsk (Ukraina), Braga (Portugal), Partizan Beograd (Serbia).

Gruppespillet avvikles på følgende datoer: 14-15/9, 28-29/9, 19-20/10, 2-3/11, 23-24/11, 7-8/12.

De to beste i hver gruppe til åttedelsfinaler i februar og mars, treerne til cupspillet i europaligaen. (ANB-NTB)

lørdag

21

august

Inter - Roma 3 - 1

Supercoppa 2010 - lørdag 21. august kl 20:45, San Siro

Mest lest nå

...

Tar grep etter narkotikafunn

Nyheter Rektor Erik Heier på Nesodden vgs kaller funnet bekymringsfullt. Les mer

...

Se opp for denne

Nyheter Skikkelig vintervær i skogen kan øke faren for viltpåkjørsler. Les mer

...

Vil fjerne oblatene

Motor Samferdselsdepartementet ønsker å avvikle ordningen med oblater på bilskiltene i løpet av året. Les mer

...

Klar for MGP-finale

Underholdning Alexander Rybak går lørdag på scenen under den store norske Grand Prix-finalen i Oslo Spektrum. Les mer


TIPS OSS

Vakttelefon: 64 93 48 00
redaksjon@amta.no
Vi forbeholder oss retten til
vederlagsfritt viderebruk av
innsendte bilder og annet
materiale, hvis ikke annet
er avtalt.

KONTAKT OSS

Postboks 12, 1440 Drøbak
Sentralbord: 64 90 54 00
Nettredaksjonen: nett@amta.no

ANNONSER

Mail: annonse@amta.no

ANSVARLIG REDAKTØR

Morten Øby
Mobil: 997 41 990

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.