Mari Boine i Spro-gruvene

Samiske Mari Boine danser med en indianer, i en video som er tatt opp i de nedlagte feltspatgruvene på Spro.

Publisert 14.12.2006 kl 23:00 Oppdatert 14.12.2006 kl 23:00

Tips en venn på e-post:

...
Amta fikk en prat med Åsmund Gylder og Tom LaBlanc da de var tilbake på Nesodden nylig. Foto: Ann-Turi Ford
...
Den nordamerikanske indianeren Tom LaBlanc og Åsmund Gylder har satt i gnag noe stort. Her har de suppepause under den to uker lange videoinnspillingen på Spro.
...
Mari Boine får styling på Diamantstanda.
...
Mange har gledet seg over de spennende gruvene på Spro. Her Tom LaBlanc og Mari Boine. Foto: Rune Lamøly
...
Tom LaBlancs indianske navn er Tatanka Ohitika. Mari Boine tolker hans tekster sammen med folk som Sofian og Karen Jo Fields.

I november tilbrakte den indianske poeten Tom LaBlanc og musiker og igangseter Åsmund Gylder to uker i gruvene på Spro sammen med folk som Mari Boine, Sofian og Karen Jo Fields. De lagde videoen som skal ledsage den første av fem cd-er i et stor prosjekt: "One People". Les mer i Akershus Amtstidende fredag 15. desember.

Mest lest nå

...

Rådmannen forstår Stein

Nyheter Frogn kommune valgte Aleksander Stein som driver av Drøbak Gjestehavn. Etter mye rot trakk Stein seg fra hele prosjektet. Les mer

...

Alt klart for Thon

Nyheter Det begynte med planer om hotell, og endte opp med bygging av boliger og næringsbygg på Lehmannsbrygga i Drøbak. Les mer

...

Nå jaktes det på gaupe

Nyheter Men på Nesodden og i Nordre Frogn, går nok gaupa gjennom jakta med livet i behold. Les mer


TIPS OSS

Vakttelefon: 64 93 48 00
redaksjon@amta.no
Vi forbeholder oss retten til
vederlagsfritt viderebruk av
innsendte bilder og annet
materiale, hvis ikke annet
er avtalt.

KONTAKT OSS

Postboks 12, 1440 Drøbak
Sentralbord: 64 90 54 00
Nettredaksjonen: nett@amta.no

ANNONSER

Mail: annonse@amta.no

ANSVARLIG REDAKTØR

Morten Øby
Mobil: 997 41 990

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.