Næringsrådsleder Harald Sæther gleder seg til torsdag kveld.
| Gaute Johansson Gaarder | |
| Publisert 04.03.2009 kl 23:00 Oppdatert 04.03.2009 kl 13:01 |
Da avholder nemlig Frogn næringsråd årsmøte. Etter vanlige årsmøtesaker kommer Knut Vareide fra Telemarksforskning for å forklare hvorfor Frogn er helt i toppen på lista over landets mest attraktive kommuner.
Vareide har utarbeidet NHOs attraktivitetsbarometer for 2008. Den viser at Frogn ligger på 14. plass i Norge i perioden 2005-2007. Kommunen har klatret hele 65 plasser siden 2002-2004.
– Kan utnyttes
Næringsrådsleder Harald Sæther har ingen umiddelbar forklaring på hvorfor Frogn med ett er blitt så mye mer attraktiv.
– Derfor ser jeg fram til å høre hva Knut har å si. Han kommer også til å legge fram noen prognoser for framtida.
– Kan Frogn dra nytte av plasseringen på noe vis?
– Det mener jeg bestemt vi kan. Først må vi få satt oss inn i hva som ligger bak dette.
– Er plasseringen gledelig?
– Det vil jeg si. Samtidig mener jeg å huske at vi ligger på syvende plass i Akershus, sier Sæther, som legger til at møtet er åpent for alle medlemmer av næringsrådet.
Fotballmagasinet DFI-trener Frode Birkeland kommer med et topptent mannskap mot tabelljumbo Selbak til kveldens 3. divisjonsoppgjør på Seiersten stadion. Les mer
Kalenderen fra Follopuls | ||
Nye bilder | ||