Nesoddingen Ingebjørg Hokholt stiller ut akvareller og bilder i tiffaniteknikk.
Nesoddingen, som bor og har atelier på Bomannsvik, er månedens utstiller på Nesoddhuset Galleri og Verkstedutsalg i juli.
Lørdag 3. juli åpner utstillingen, som består av akvareller og bilder i tiffaniteknikk, noe hun lærte på et kurs for noen år siden.
"I perioder arbeider hun intenst med glasskomposisjoner. Ingeborg føler at glass er et fascinerende materiale å skape i, fordi hun må forenkle og tenke form. Og hun er veldig glad i fargespillet i bildene", skriver Nesoddhuset i en pressemelding.
"Tiffaniteknikken er svært tidkrevende og helt annerledes enn hennes andre uttrykk", står det videre.
Hokholt har tegnet og malt i over 30 år, og har blant annet utdannelse fra kunstakademiet i Roma og Strykejernet tegne- og maleskole. Hun er også utdannet kunstlærer fra Høgskolen i Telemark.
Motivene finner hun i nærmiljøet på Bomannsvik, som for eksempel badehus eller blomster. og natur.