En 25-åring fra Drøbak må betale dyrt for at han slo løs på polititjenestemenn da han skulle legges i håndjern.
Det var i april i fjor at mannen kom i klammeri med politiet i Ski. I løpet av kvelden hadde han drukket betydelig med øl, og utover natt til søndag ble han av politiet beskrevet som svært beruset.
25-åringen knuste denne natten ei rute til en pub, som raskt tilkalte politiets oppmerksomhet. To polititjenestemenn ville pågripe mannen, noe som førte til at han ble svært så krakilsk.
Bedre ble det ikke da politiet ville sette på ham håndjern. Han begynte å sparke og slo etter politiet, og skjelte dem ut etter noter. Nå har mannen måttet svare for handlingene sine i Follo tingrett.
I tillegg til å være voldelig mot politiet, sto han også tiltalt for å ha vært med på innbruddet 29. mai i Det gamle bageri Ost&Vinstue i Drøbak.
Her ble det stjålet 3000 kroner, pluss tre sigarettkartonger. I Follo tingrett ble 25-åringen dømt til 23 dagers fengsel, pluss at han må betale 3000 kroner i saksomkostninger.