...
Arkivbilde Foto: Torbjørn Larsen

- Vi var bunnsolide

DFI slo Korsvoll 2-0 på bortebane i lørdagens kamp.

Publisert 18.08.2012 kl 18:46 Oppdatert 18.08.2012 kl 18:46

Tips en venn på e-post:

Trener Frode Birkeland hevder det var en klar klasseforskjell mellom de to lagene.

- I dag spilte DFI kynisk, og vi var bunnsolide. Vi er utrolig fornøyd med kveldens kamp hvor alle leverte det de skulle, oppsummerer Birkeland.
Korsvoll har ikke tapt på hjemmebane denne sesongen. Målscorer var Mamadou Latyr og Thomas Bratshag.

- Våre unge spillere blomstret i dagens kamp, og er blitt enda bedre til å lese kampen underveis. Vi var godt organisert, og det er bare å glede seg over resultatet av arbeidsinnsatsen, sier Birkeland.

Lagleder Trond Arne Syvertsen er ikke mindre fornøyd.

- Motstanderen slapp ikke til i det hele tatt i dagens kamp, og vi er strålende fornøyd. Jeg vil gjerne gi trenerne ekstra skryt etter dagens resultat, det har de virkelig fortjent, sier Syvertsen.



På forsiden nå


...

Mehmet tilbake til DFI

Fotballmagasinet Onsdag var overgangen fra Ås til DFI klar for Mehmet Atik. Les mer

...

Avsluttet med stil

Kultur Tirsdag holdt Dal skole sommeravslutning med sang og dans fra de 79 elevene i 1. til 7. trinn. Les mer

...

– Ny politisk situasjon

Politikk Stortingsvalget til høsten blir en folkeavstemning om kommunesammenslåing for hver fjerde innbygger. Les mer

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.