Navn: Sverre Bratlie
Alder: 59
Bosted: Nordre Frogn
Yrke: Blomsterhandler
– Du er for tiden å se på tv som deltaker i «Jakten på kjærligheten», hvordan oppleves det å se seg selv på tv?
– Det verste med tv er å høre sin egen stemme "utenfra" og tenke at; er det sånn alle hører meg? Det lille som er sendt av Jakten hittil syns jeg er ekte og bra klippet. Gleder meg til fortsettelsen.
– Hva liker du best med jobben din?
– Følelsen av å skape glede med blomster alle dager. Enten som trøst eller til feiring. Og så liker jeg veldig godt alle de flotte kundene våre på Tangen.
– Hva har du gjort i sommer?
– Har vært hjemme på halvøya og på camping på Ylserød ved Strømstad i Sverige, når jeg ikke var på Ahus og fikk fjernet en veeeeeldig betent galleblære.
– Hva er den viktigste avgjørelsen du har tatt så langt i livet?
– Å si til meg selv at; du har alltid vært skeiv, start å leve som en!
– Hvis du fikk 100.000 kroner til et lokalt formål - hvem ville fått pengene?
– Det hadde gått til JUF - Jaer Ungdomsforening. En tradisjonsbærer som gjør mye for veldig mange i nærmiljøet.
– Hva hører du helst på?
– 80 tallets perler.
– Når ble du sist skikkelig glad, og hvorfor?
– Da de ringte fra TV2 i april og sa jeg var plukket ut til Jakten.
– Det beste og eventuelt verste med 2022 så langt?
– Det beste er opplevelsen som nå ruller på skjermen, det verste er uten tvil det som skjer i Ukraina.
– Hvem i kommunen vil du framsnakke, og hvorfor?
– Da velger jeg å se over kommunegrensen til Nesodden og Cathrine Kjenner Forsland. For en dame! En ustoppelig kapasitet. Er med på alt som skjer høyt og lavt for å fremme alt det fine som skjer i kommunen.