Mia vant igjen - sterkt av Aurora på Budor

Mia Minge Johannesen fra Nesodden vant nok en gang et skirenn, da hun vant 11-årsklassen på Budor. DFIs Aurora Mjøen Grøndalen gikk inn til en sterk 4.plass i J15.

DEL

Rennet gikk i fristil - og inngår i det som kalles Tour Hedmarken som består av fire renn i romjula og på nyåret.

Mia gikk enkeltstart, mens Aurora deltok i jaktstart.

Her er resultatene:

G 8 år: Ådne Haugnes NOR Oppegård IL 02:32,  Sigurd Maurset Hammer NOR Eidsvold Værks Skiklub 02:50,  Jakob Aarskog Bjerke NOR Ottestad IL 02:53,  Sigurd Groven Johansen NOR Hernes IL 03:04,  Aksel Finstad-Vogt NOR Soon SK 03:05,  Sondre Fossmellum Finsrud NOR Magnor UL 03:18

G 9 år: Holger Haslie NOR Vestby IL 02:44

jaktstart

J 11 år:

1 Mia Minge Johannesen NOR Nesodden IF - Ski 06:19

1 Emilie Ruud Lia NOR Granli IL 06:19

J 12 år:1 Ida Marie Sirevåg Nordengen NOR Lyn Ski 06:01,

FH Menn senior stående:1 Morten Hulleberg NOR MjøsSki 06:29

G 10 år: Henrik Aasvoll-Rognlien NOR Østre Toten Skilag 01:53, 

G 11 år:1 Henrik Sebastian Jensrud NOR Hamar SK 06:28,

G 12 år:1 Sander Aasheim NOR Grue IL 05:52,

J 13 år:1 Martine Imerslund Harefallet NOR Østre Toten Skilag 08:54

J 14 år:1 Malin Hoelsveen NOR Raufoss IL Langrenn 08:20

J 15 år:

1 Julie Hammer NOR Eidsvold Værks Skiklub 13:47

4 Aurora Mjøen Grøndalen NOR Drøbak-Frogn IL 14:25

J 16 år: Henriette Nilssen NOR Gjelleråsen IF 14:03

K 17 år:1 Vilde Opedal NOR Njård 14:01,

K 18 år:1 Karoline Grøtting NOR Hernes IL 13:39,

K 19/20 år:1 Tuva BAKKEMO NOR Gjøvik SK 13:10

Kvinner senior:1 Berthe Svenkerud NOR Lillehammer Skiklub 13:55

G 14 år:1 Lars Heggen NOR Harestua IL 07:21

G 15 år:1 Sivert Borgen NOR Østre Toten Skilag 12:25

G 16 år:1 Bendik Kalland NOR Magnor UL 12:11

M 17 år:1 Stian Grønli NOR Fet SK 24:42, 2 Halvor Aasen Dybdahl NOR Njård 25:26, 3 Magnus Martinsen Stensby NOR Hamar SK 25:28, 4 Bjørn Lindvik Stubrud NOR Søre Ål IL 25:33, 5 Torbjørn Rolstad NOR Lørenskog SK 25:34, 6 Ola Spigseth NOR Nes Ski 25:46, 7 Vegard Dybvand NOR Rustad IL 25:54, 8 Peter Oliver Nergaard NOR Åslia Skilag 26:01, 9 Nikolai Hansen Bakken NOR Trysilgutten IL 26:08, 10 Even Hemma NOR Brøttum IL 26:16, 11 Simen Olsen Kirkevik NOR Ottestad IL 26:17, 12 Iver Brovold Midtsundstad NOR Vaaler IF 27:23, 13 Oscar Strandsæter Engelien NOR Fet SK 27:25, 13 Andreas Møllerløkken Østensen NOR Søre Ål IL 27:25, 15 Petter Solberg Sagen NOR Strandbygda IL 27:26, 16 Even Bordal NOR Mjøsski 28:30, 17 Bastian Skutbergsveen NOR Mjøsski 29:07, 18 Alexander Amundsen NOR Lørenskog SK 29:13, 19 Torkild Nytrøen NOR Rendalen IL 30:34

M 18 år:1 Lars Young Vik NOR Njård 24:17, 2 Jonas Vika NOR Mjøsski 24:33, 3 Morten Antonsen NOR Gjerdrum IL 24:55, 4 Benjamin Gunnarsen NOR Kjelsås IL 24:57, 5 Raimond Haugom Strømvall NOR Østre Toten Skilag 25:32, 6 Nils Oskar Axelsson NOR Oppegård IL 25:34, 6 Morten Tørnblad Sameien NOR Fet SK 25:34, 8 Tobias Ottersen NOR Ullensaker SK 26:35, 9 Mads Hagen Fraurud NOR Hamar SK 26:48, 10 Magnus Otterstad NOR Hamar SK 26:59, 11 Oscar Reiersen NOR Trøsken IL 27:10, 12 Sigurd Holemark NOR Hønefoss SSK 27:45, 13 Ivar Dragerengen NOR Raufoss IL Langrenn 29:31, 14 Henrik Linner Tronsrud NOR Nord-Odal IL 30:03, 15 Magnus Nikolai Sedeniussen NOR Gjelleråsen IF 36:59

M 19/20 år:1 Kristoffer Kvarstad NOR Hamar SK 23:44, 2 Jørgen Baklid NOR Konnerud IL 23:45, 3 Simen Krogstie Bjørgan NOR Hamar SK 23:46, 4 Arngrim Sørumshaugen NOR Gjøvik SK 24:36, 5 Simen Frantzen Øiseth NOR Fet SK 24:37, 6 Mads Greni Arnesen NOR Hamar SK 24:40, 7 Martin Nordvold Lunde NOR Åslia Skilag 25:03, 7 Håkon Skramstad NOR Nordbygda/Løten Ski 25:03, 9 Johann Unneberg NOR Tistedalen FL 25:08, 10 Fredrik Fuglerud FLUGSTAD NOR Gjøvik SK 25:10, 11 Andreas Bjørgen NOR Hamar SK 26:08, 11 Harald Kjønnø Schaanning NOR Fossum IF 26:08, 13 Kristian Fodstad Karlsen NOR Noteam 26:42, 14 Sander Rasmussen NOR Strandbygda IL 27:09, 15 Herman Andre Karterud NOR Nordbygda/Løten Ski 27:26, 16 Jørgen Stigen NOR Hamar SK 27:45, 17 Even Lindaas NOR Strandbygda IL 28:06

Menn senior:1 Johannes Bordal NOR Mjøsski 24:46, 2 Per Ivar Sølie Reinemo NOR Hamar SK 25:09, 3 Ulrik Leinan Baksjøberget NOR Vang Skiløperforening 25:10, 4 Ivar Hesselberg Indby NOR Rustad IL 27:40, 5 Frode Engelund NOR Skedsmo SK 28:01, 6 Tommy Olsen NOR Ottestad IL 28:02, 7 Amund Kristiansen NOR Noteam 13:17:40

Send tekst og bilder «

Vi vil gjerne høre om smått og stort som foregår i distriktet

Artikkeltags