(Østlandets Blad) OSLO: Follo HKs Thomas Solstad er tatt ut i juniorlandslagstroppen som skal ha fellessamling med guttelandslaget og rekruttlandslaget i Skien på nyåret. Ski-gutt Solstad får følge på LM96-landslaget av Langhus-gutt Aksel Horgen (Haslum) og Kolbotn-gutt Kristian Sæverås (Bækkelaget). Follo HKs Benjamin Hallgren er reserve i troppen.
Aksel Horgen har for øvrig nest flest landskamper av de uttatte med sine 57, kun lagkamerat Eirik Köpp har flere med sine 58. Bækkelaget-keeper Kristian Sæverås har 39 kamper, mens Thomas Solstad har 26.
Trenere på juniorlandslaget er Jonas Wille og Joar Gjerde.
LES OGSÅ: Strømberg og Burud til rekruttsamling
Ski-gutt reserve
På vårt yngste landslag på herrehåndballsiden er Ski-spiller Tobias Skonnord Hansen (16) tatt ut som reserve i troppen. LM00 ledes av Kristoffer Froestad.
Juniorlandslagstroppen
Følgende har blitt tatt ut i juniorlandslagstroppen, som skal ha fellessamling med gutte- og rekruttlandslaget i Skien på nyåret:
- Robin Paulsen Haug, St. Hallvard
- Marcus Rasch, Falk SK
- Kristian Sæverås, Bækkelaget
- Fredrik Løvberg, Bækkelaget
- Marius Galta Ferkingstad, Fyllingen
- Thomas Solstad, Follo HK
- Aksel Horgen, Haslum
- Tormod Hauane, Falk
- Håkon André Pettersen, Lillestrøm
- Eirik Köpp, Haslum
- Magnus Abelvik Rød, Bækkelaget
- Simen Schønningsen, Haslum
- Sander Andreassen Øverjordet, Haslum
- Magnus Fredriksen, Falk
- Kristian Stranden, Halden
- Tom Kåre Svegård Nikolaisen, Kolstad
- Fredrik Svendsen, Falk
- Sindre André Aho, ØIF Arendal
- Kevin Maagerø Gulliksen, Bækkelaget
Reserver:
- Karl-Henrik Stenkjær, Nøtterøy
- Martin Tangvik, Kolstad
- Jesper Oliver Hagen, Drammen
- Eirik Hybertsen, Haslum
- Benjamin Hallgren, Follo HK
- Lasse Larsen Thorsbye, Drammen HK
- Jørgen Jansrud, Elverum
- Andre Ellertsen, Sandnes